
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 14 mm |
| Width | 6.1 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -10 °C |
| Number of Pins | 56 |
| Height | 1 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Contact Plating | Gold |
| Number of Elements | 4 |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Operating Supply Current | 41.8 mA |
| Number of Inputs | 28 |
| Data Rate | 595 Mbps |
| Number of Outputs | 4 |
| Max Input Current | 10 µA |
| Number of Drivers | 4 |
| Max Output Voltage | 450 mV |
| Number of Receivers | 28 |
| Schedule B | 8542390000 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1046
Distributors
pcbx
Unit Price$3.31029
Ext.Price$3.31029
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.31029 | $3.31029 |
| 10 | $2.55966 | $25.59660 |
| 25 | $2.35277 | $58.81925 |
| 50 | $2.26032 | $113.01600 |
| 100 | $2.17152 | $217.15200 |
| 300 | $2.07892 | $623.67600 |
| 500 | $1.99027 | $995.13500 |
| 1000 | $1.95864 | $1958.64000 |
| 3000 | $1.89521 | $5685.63000 |
| 5000 | $1.83383 | $9169.15000 |
